Chiajna – Dinamo: 3-4 în Liga 1

Dinamo a învins-o cu 4-3 în deplasare pe Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a 24-a din Liga 1.

La pauză a fost 0-0, singura fază notabilă a primei părți fiind un balon care a depășit la limită linia porții ilfovenilor, dar fără ca arbitrul să acorde gol valabil.

În partea secundă, golurile gazdelor au fost marcate de Bumba, Bud și Marc, iar pentru dinamoviști au înscris Nemec, Salomao, Gabi Torje și Daniel Popa.

Alb-roșii au ajuns la 9 partide consecutive fără înfrângere și sunt pe locul al 6-lea, ultimul de play-off, cu 38 de puncte, la egalitate cu campioana FC Viitorul, aflată pe poziția a 5-a.

În următoarea etapă, Dinamo va juca duminică marele derby cu FCSB, pe Arena Națională.

În penultima partidă a rundei, tot luni, CSM Poli Iași a învins-o pe FC Botoșani cu 1-0 pe teren propriu, gol marcat de Andrei Cristea în minutul 53.

Ieșenii au 3 victorii la rând în campionat, iar FC Botoșani a ajuns la 5 meciuri fără victorie: o remiză și 4 eșecuri.