CFR – Jagodina 0-0, Petrolul – Flamurtari 2-0

CFR Cluj a remizat 0-0 pe teren propriu cu echipa sarba Jagodina.

Cu defensiva schimbata aproape complet fata de sezonul trecut, ardelenii au condus jocul si au avut cateva ocazii dar nu au reusit sa inscrie. In poarta a fost Felgueiras, fundasi Susici, Larie, Rada si Lopes, la mijloc Muniru, Monroy si Deac iar Costea si Negrut l-au sustinut pe Ogbu in atac. Antrenorul Vasile Miriuta a fost foarte multumit de prestatia lor si considera ca pastreaza sanse bune de calificare.

In aceeasi runda a competitiei, Petrolul Ploiesti a invins-o cu 2-0 pe Flamurtari din Albania. Echipa lui Razvan Lucescu s-a impus tarziu: Nepomuceno a deschis scorul in minutul 77 iar Tamuz a inscris cateva minute mai tarziu. La Petrolul a debutat si fundasul stanga francez Jean Alain Fanchone. Venit de la Fortuna Sittard, din liga a 2-a olandeza, autorul primului gol, Nepomuceno a intrat in debutul reprizei secunde dupa ce Razvan Lucescu a fost nemultumit de jocul echipei sale pana la pauza.

Petrolul si CFR Cluj vor juca meciurile retur saptamana viitoare.