CFR Cluj și Sepsi Sf. Gheorghe – victorii în Liga 1

Campioana FC Viitorul a pierdut cu 0-1 în deplasare la debutanta în Liga 1 Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a 4-a.

Echipa lui Gică Hagi a jucat în inferiroritate din minutul 78, când Kevin Boli a fost eliminat, iar golul a fost marcat de Attila Hadnagy, în prelungiri.

FC Viitorul a ajuns la a 3-a înfrângere în 4 meciuri, iar Sepsi Sfântu Gheorghe ocupă poziția a 7-a, cu 6 puncte, la egalitate cu ACS Poli Timișoara.

CFR Cluj a câștigat tot în deplasare, 2-0 la CSM Poli Iași, goluri marcate de Culio în minutul 23 din penalty și Hoban în minutul 33.

Ardelenii antrenați de Dan Petrescu urcă pe locul al 2-lea, cu 10 puncte, la egalitate cu lidera FC Botoșani, dar cu golaveraj mai mic. Poli Iași este a 10-a, cu 4 puncte.

Duminică, CSU Craiova o primește pe Astra Giurgiu, iar FCSB merge la Concordia Chiajna.