CFR Cluj și FC Viitorul sunt în optimile Cupei României

CFR Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins-o cu 1-0 pe Chindia Târgoviște, din liga a 3-a.

În meciul jucat la Mioveni, campioana României a marcat prin atacantul camerunez Robert Tambe, în minutul 33.

FC Viitorul Constanța a învins-o tot în deplasare pe Concordia Chiajna, scor: 3-0.

Echipa lui Gică Hagi a marcat prin Virgil Ghiță în minutul 14, autogolul lui Mihai Leca în minutul 65 și Andrei Ciobanu în prelungiri. Ilfovenii antrenați de Dorinel Munteanu au jucat aproape o repriză în 9, după eliminările lui Prepeliță în minutul 45 și Bărboianu în minutul 55.

Miercuri au mai obținut calificarea Poli Iași, Dunărea Călărași, FC Hermannstadt, ”U” Cluj și CS Mioveni.