CFR Cluj – FCSB: 1-1 în Liga 1

CFR Cluj rămâne lidera clasamentului Ligii 1, la aceeaşi distanţă de urmăritoare, după ce a terminat la egalitate: 1-1, partida de pe teren propriu cu ocupanta poziţiei a 2-a, FCSB, în etapa a 11-a.

Golul ardelenilor a fost marcat de Urko Vera în minutul 45, iar pentru “roş-albaştrii” a punctat Budescu în minutul 63, din pasa lui Denis Man.

În minutul 8, CFR a avut un gol al lui Urko Vera anulat pentru un fault în atac, iar în minutul 69 FCSB a cerut un penalty după o ciocnire între Nouvier şi Romario Benzar.

Amintim, antrenorul clujenilor, Dan Petrescu nu a stat pe banca tehnică, fiindcă a fost suspendat.

Tot joi, Gaz Metan Mediaş a terminat tot la egalitate, 0-0, partida de acasă cu Astra Giurgiu, iar campioana FC Viitorul a învins-o cu 3-0 pe ultima clasată, Juventus Colentina.