CFR Cluj este în play-off-ul Champions League

Campioana României a eliminat-o pe Celtic Glasgow, după o victorie spectaculoasă, cu 4-3 în Scoția.

Returul jucat pe “Celtic Park” a plecat de la remiza 1-1 de la Cluj, iar scorul a fost deschis acum de Ciprian Deac, în minutul 27. Forrest a egalat după pauză, în minutul 51 și Edouard a dus scorul la 2-1 în minutul 61. Ardelenii au revenit și au egalat în minutul 74, după un penalty transformat de Omrani, în urma unui henț în careu. Scoțienii au marcat pentru 3-2 prin Christie în minutul 76, iar francezul Omrani a reușit “dubla” pentru calificare în minutul 80.

Victoria a adus-o George Ţucudean în al 7-lea minut de prelungiri, cu un lob elegant peste portar, din mijlocul careului.

Echipa antrenată de Dan Petrescu o va întâlni în play-off-ul Ligii Campionilor pe Slavia Praga.