Confidenţialitate


CFR Cluj – eliminată din Cupa României


CFR Cluj – eliminată din Cupa României

Lidera clasamentului Ligii 1, CFR Cluj a fost eliminată încă din 16-imile Cupei României.

În penultima partidă a acestei faze a competiţiei, ardelenii au pierdut la penalty-urile de departajare în deplasare la FC Botoşani.

La finalul primelor 90 de minute scorul a fost 1-1, după ce Omrani a marcat pentru ardeleni şi moldovenii au egalat prin Rodriguez.

În prelungiri nu s-a înscris, iar la loviturile de departajare s-a remarcat portarul lui FC Botoşani – Pap, care a aparat şuturile lui Dan Nistor şi Păun, în timp ce Ciprian Deac a trimis mingea în bara transversală.

Tot joi seară, în ultimul meci al 16-imile Cupei României, Dinamo joacă la Aerostar Bacău.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”