Brazilia – Mexic 0-0

El a avut interventii exceptionale la toate cele 3 mari ocazii de gol ale gazdelor Cupei Mondiale. In varsta de 28 de ani, Ochoa asteapta oferte , fiind liber dupa ce i-a expirat contractul cu Ajaccio, unde a fost coechipier cu Mutu.

Dupa rezultatul de aseara, Brazilia si Mexic au cate 4 puncte in grupa A iar Croatia va intalni diseara Camerun.

Prima etapa din faza grupelor s-a incheiat odata cu partidele din grupa H: Coreea de Sud a remizat 1-1 cu Rusia iar Belgia a trecut cu 2-1 de Algeria. Coreea a deschis scorul in minutul 68 dar Kerjakov a egalat dupa numai 6 minute. Si Algeria a condus, la pauza, printr-un gol marcat din penalty, dar belgienii au revenit in ultimele 20 de minute si au rasturnat rezultatul prin Fellaini si Mertens.