Cupa Mondială: Brazilia – Elveția, 1-1

Încă o surpriză s-a înregistrat duminică la Cupa Mondială din Rusia. Brazilia a terminat la egalitate cu Elveția, 1-1, în Grupa E a competiției.

Coutinho a deschis scorul în minutul 20, iar elvețienii au egalat în minutul 50 prin Zuber.

Pe primul loc în grupă se află acum Serbia, care tot duminică a învins-o cu 1-0 pe Costa Rica, gol marcat de Kolarov în minutul 56.

Într-o altă partidă a zilei, în Grupa F, Mexic a trecut cu 1-0 de campioana mondială Germania, prin reușita lui Lozano din minutul 35.

În celălalt meci al grupei, luni de la ora 15:00, Suedia va întâlni Coreea de Sud.

Tot luni, de la ora 18:00, va începe partida Belgia – Panama, iar la ora 21:00 este programată înfruntarea Tunisia – Anglia.