Confidenţialitate


Bistriţa: Un TIR încărcat cu butelii goale a intrat într-o casă de pe marginea DN 17


Bistriţa: Un TIR încărcat cu butelii goale a intrat într-o casă de pe marginea DN 17

Un TIR încărcat cu butelii goale a intrat într-o casă de pe marginea DN 17, din judeţul Bistriţa-Năsăud, după ce iniţial autovehiculul a ieşit de pe şosea şi a rupt un stâlp de electricitate. Pompierii care intervin la faţa locului au evacuat familiile din trei locuinţe, fără ca vreo persoană să fie rănită.

Accidentul a avut loc în localitatea bistriţeană Şieu Magheruş, după ce un TIR încărcat cu butelii goale a ieşit de pe şosea, a rupt un stâlp de electricitate şi s-a izbit de o casă.
În urma impactului, nu au fost persoane rănite, însă pompierii ajunşi la faţa locului au evacuat preventiv familiile din trei case – cea avariată şi alte două, precizează reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud.
La faţa locului intervin o autospecială de stingere, una de descarcerare şi un echipaj de prim ajutor SMURD.
Potrivit Centrului Infotrafic al Poliţiei Române, în prezent traficul rutier este oprit pe DN17 între Bistriţa şi Beclean, în zona producerii accidentului.
Poliţiştii estimează că traficul va reveni la normal în câteva zeci de minute.

Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”