Confidenţialitate


Barbra Streisand pregăteşte un album de duete cu actori celebri – VIDEO


Barbra Streisand pregăteşte un album de duete cu actori celebri – VIDEO

Barbra Streisand lansează cel de-al 35-lea album din carieră “Encore: Movie Partners Sing Broadway”, pentru care a pregătit o serie de duete cu actori precum: Hugh Jackman, Anne Hathaway și Jamie Foxx.

Barbra Streisand, una dintre cele mai mari legende muzicale, revine în atenția publicului în 2016, pregătind un turneu și un nou album “Encore: Movie Partners Sing Broadway”.

Noul material discografic va include câteva dintre piesele pe care artista le-a interpretat pe Broadway, dar și o serie de duete cu actori celebri de la Hollywood. Turneul de promovare al albumului se va desfășura în nouă orașe și va debuta pe data de 2 august, în Los Angeles.

Printre artiștii care vor cânta alături de Barbra Streisand se vor număra Daisy Ridley, Alec Baldwin, Hugh Jackman, Seth MacFarlane, Jamie Foxx și Anne Hathaway.

Barbra a înregistrat deja un cover al piesei „The Ballet” din musicalul „A Chorus Line”, împreună cu Anne Hathaway și Daisy Ridley.

„Am decis să lucrez și cu femei pentru acest album, așa că m-am gândit să le dau câte un personaj de interpretat, iar pentru asta am avut nevoie de niște actrițe care știu să cânte” a povestit Barbra Streisand.

Între timp, Jamie Foxx a declarat că este entuziasmat de această oportunitate și de faptul că mama sa îl va vedea cântând alături de una dintre cele mai mari voci ale lumii. Cei doi artiști vor interpreta împreună „Climb Ev’ry Mountain”, celebra piesa din musicalul „The Sound of Music”.


Ultimele stiri
Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări, calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO