Confidenţialitate


Autoritatea pentru Transporturi din Londra nu mai reînoiește licența pentru Uber


Autoritatea pentru Transporturi din Londra nu mai reînoiește licența pentru Uber

Licența companiei expiră la sfârșitul lunii septembrie.

Autoritatea pentru Transporturi din Londra și-a motivat decizia susținând că abordarea companiei si conduita ei denota lipsa de responsabilitate.

Faptul că Uber nu ar fi permis autorităților locale și poliției să monitorizeze aplicația ar fi cântărit în mod esențial la această hotărâre.

“Toate companiile din Londra trebuie să respecte regulile și standardele înalte pe care le așteptăm  mai ales când este vorba de siguranța cetățenilor” a spus primarul Londrei, Sadiq Khan care sustine decizia  autorității de transport din Londra.

Licenţa de operare a companiei Uber ar urma să expire la 30 septembrie.

Uber are dreptul să facă un recurs în termen de 21 de zile, timp în care poate opera în oraș, au mai anunțat autoritățile.

Compania a anunțat că va face ataca decizia de revocare a licenței.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”