Confidenţialitate


Australian Open 2023: Jucătorii nu vor fi nevoiți să se testeze pentru COVID-19 și vor putea evolua și dacă sunt infectați | AUDIO


Australian Open 2023: Jucătorii nu vor fi nevoiți să se testeze pentru COVID-19 și vor putea evolua și dacă sunt infectați | AUDIO

În tenis, jucătorii de la Australian Open nu vor fi nevoiți să se testeze de COVID și vor putea evolua și dacă sunt infectați. Anunțul l-a făcut directorul primului turneu de mare șlem al anului.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Anul trecut, poate cea mai răsunătoare veste de la Australian Open a fost că Novak Djokovic nu a fost lăsat să joace la turneul de mare șlem pentru că nu s-a vaccinat anti-COVID. Jucătorii au fost nevoiți să se testeze zilnic.

De data aceasta, organizatorii au relaxat regulile. Nu mai sunt necesare testele, ci doar recomandate în caz de simptome.

Prin urmare, sportivii vor putea evolua și dacă sunt infectați.

Săptămâna trecută, jucătorul de crichet Matt Renshaw a continuat să joace pentru Australia într-un meci de test împotriva Africii de Sud la Sydney, după ce a fost testat pozitiv pentru COVID.

Australian Open începe săptămâna viitoare şi durează până pe 29 ianuarie.

Sursa foto: Shutterstock

Citește și: Gianluca Vialli, fostul mare atacant italian, a murit într-un spital din Londra


Ultimele stiri
Timiș: 11 vârstnici au fost diagnosticați cu râie, după ce au fost mutați din centrul de la Lenauheim…

Proteste față de neregulile grave din justiție au avut loc aseară în București și Cluj. Oamenii au transmis…

Judecătoarea Raluca Moroșanu a fost exclusă din completul de judecată al unui dosar DIICOT, după ce a vorbit…

Sindicatele reclamă că majorarea salariului minim anunțată pentru 2026 „este o aroganță a Guvernului”. Liviu Apostoiu: 10% inflație,…

Cristian Pîrvulescu, despre decizia Coaliției de a crește salariul minim în 2026: „Se vede că șantajul simplu cu…

Salariul minim brut ar urma să crească la 4.325 de lei brut de la 1 iulie 2026 |…

Proiectul „My voice, my choice”, care le va permite femeilor din UE să facă avort gratuit într-un alt…

Piața Victoriei. Cine mai controlează, de fapt, puterea și cât de solidă mai este democrația românească? Invitat este…

Cantităţile de deşeuri cresc cu până la 30% în perioada sărbătorilor de iarnă, arată o analiză | AUDIO

Importurile de gaze rusești vor fi eliminate din UE, până la finalul lui 2027. Noua lege urmează să…