Astra – Poli Iași: 3-0 în Liga 1

Astra Giurgiu a învins-o cu 3-0 pe CSM Poli Iași, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 7-a a play-off-ului Ligii 1.
Golurile au fost marcate de Anatole Abang în minutul 10, Alexandru Stan în minutul 48 și Alexandru Dandea în minutul 82 din penalty.

Giurgiuvenii câștigaseră cu același scor și partida tur, jucată săptămâna trecută, iar acum au urcat pe locul al 4-lea în clasament. Moldovenii n-au mai câștigat de 8 runde, în care au adunat un singur punct.

Tot luni, în play-out, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Dinamo cu 2-0, goluri marcate de Ibrahima Tandia, în minutul 30 și în prelungiri.

Sepsi este neînvinsă în play-out și a urcat pe locul al 3-lea, având șanse mari să rămână în prima ligă.
Dinamo se află în continuare pe primul loc al acestei faze a competiției.