Astra Giurgiu și CS Afumați s-au calificat în optimile Cupei României

Campioana României la fotbal – Astra Giurgiu a ajuns în optimile Cupei României, după ce a trecut destul de greu, cu 1-0 de o formație din liga a treia: Nuova Mama Mia Becicherecu Mic. Golul a fost marcat de Valentin Gheorghe în minutul 29, iar la învinși a evoluat spre final și patronul echipei – George Sângiorzan, care a venit special din Statele Unite ale Americii pentru acest meci.

CS Afumați a produs o surpriză, eliminând-o pe prim-divizionara FC Botoșani, gol înscris de Olariu în prima repriză.

Șaisprezecimile Cupei României se vor încheia joi cu ultimele două meciuri. De la ora 18:45, FC Viitorul merge la CS Balotești, iar de la 21 și 30 de minute Steaua va juca în deplasare cu Foresta Suceava.