Astra – Dinamo: 2-5 în Cupa Ligii

Dinamo a învins-o cu 5-2 pe Astra Giurgiu și s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii. Echipa antrenată de Ioan Andone a deschis scorul prin Gnohere, Alibec a egalat după pauză, Palici și-a readus echipa în avantaj, Budescu a restabilit echilibrul din penalty, apoi Dinamo a rămas în 10 după ce Vali Lazăr a primit direct cartonaș roșu pentru un fault la Lovin. În prelungirile de după primele 90 de minute, tot bucureștenii au marcat însă prin Popa și și-au majorat avantajul după un penalty executat de Hanca. La acea fază și Fabricio a fost eliminat de la Astra pentru că a protestat vehement la adresa arbitrajului. L-a urmat colegul său – Nicoară, pentru o intrare cu talpa, iar Hanca a închis tabela la 5-2 în minutul 115.

În semifinlele Cupei Ligii, Dinamo o va întâlni pe Steaua și ASA Târgu Mureș pe ACS Poli Timișoara. Meciurile tur se vor juca la 21 și 22 decembrie, iar retururile la 1 și 2 martie anul viitor.