ASA Târgu Mureș – Dinamo: 2-1 în Liga 1

Dinamo a fost învinsă cu 2-1 în deplasare la ASA Târgu Mureș, în ultimul meci al etapei a 7-a din Liga 1. Bucureștenii au deschis scorul în minutul 60 prin Rotariu, după ce Gnohere a ratat un penalty în minutul 32, iar victoria gazdelor a fost adusă de Zicu, care a reușit o „dublă” în minutele 78 și 88. Partida a fost întreruptă câteva minute la început, fiindcă ambulanța a trebuit să între pe gazon pentru a-i acorda primul ajutor unui fan dinamovist care a căzut din tribună.

ASA Târgu Mureș a obținut prima victorie a sezonului după 6 înfrângeri la rând și a ajuns la -3 în clasament, după ce a început cu o penalizare de 6 puncte din cauza problemelor financiare.

Dinamo a ratat șansa de a urca pe locul al 2-lea la două puncte de lidera Steaua și rămâne pe 4, la 5 puncte de marea rivală.