Confidenţialitate


Armistiţiul sirian, respectat


Armistiţiul sirian, respectat

În Siria, armistițiul convenit între Rusia și Statele Unite este respectat, dar există încă persoane civile la care nu au ajuns ajutoarele necesare.

Sunt primele concluzii prezentate de organizația neguvernamentală Observatorul Sirian pentru Drepturile Omului, după 2 zile de la încheierea acordului de încetare a focului.

Potrivit activiștilor din Alep, aflat sub controlul rebelilor, atmosfera este calmă, dar oamenii așteaptă ca agențiilor de ajutor să li se permită accesul în oraș.

Rusia propune ca încetarea focului, convenită doar pentru o săptămână, să fie extinsă.


Ultimele stiri
SUA bombardează trei situri nucleare din Iran| Oficialii de la Teheran avertizează că vor fi consecințe

USR a anunțat numele celor 4 miniștri pe care îi va avea în noul guvern| Dominic Fritz: ”În…

Vot favorabil în PSD pentru intrarea la guvernare| Duminică, PSD va stabili numele celor 6 miniștri pe care…

S-au pus în vânzare biletele pentru Supercupa României dintre FCSB și CFR Cluj

Cazinoul din Constanța, recent modernizat, găzduiește de azi cununii civile, pentru o taxă care depășește 1.000 de euro

C.T. Popescu: “Bolojan trebuia numit mai devreme”/ I.Ene-Dogioiu: “Majorarea TVA va fi etapizată” | AUDIO

Ilie Bolojan: Principalele momente ale carierei politice și administrative

All on 4 implant – Ce simți când îți recapeți dinții și încrederea într-o singură zi (P)

Ilie Bolojan, premier desemnat: Sunt conștient de marea responsabilitate pe care mi-o asum | AUDIO

Nicușor Dan: “Îl desemnez pe Ilie Bolojan drept candidat pentru funcția de premier”