Amenzi în valoare de 26.000 de lei, după meciul dintre FCSB și Rapid București | AUDIO

26.000 de lei este valoarea amenzilor date de jandarmerie după meciul de miercuri seară între FCSB și Rapid București. Meciul a fost întrerupt pentru câteva minute, după ce fanii au aruncat spre teren cu fumigene.

Peste 20.000 de spectatori au asistat la meciul de pe Arena Națională, întrerupt aproximativ 6 minute la început, după ce ambele galerii au aruncat în teren torțe și petarde.

La un moment dat, suporterii celor două echipe au devenit violenți iar jandarmii au intervenit. Au fost date 23 de amenzi în valoare totală de aproape 26.000 de lei.

FCSB a învins Rapid, scor 3-1, cu două goluri marcate în minutele de prelungire.

FCSB a ajuns la 12 victorii și o remiză și se află la 5 puncte de liderul CFR Cluj, care va juca însă joi iseară în această rundă, în deplasare la Farul Constanța.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Autor: Ioana Brustur Căpitanu

Sursa foto: Inquam Photos / Stefan Constantin