Confidenţialitate


Adolescent muşcat de şarpe pe malul lacului Vidraru, adus cu un elicopter SMURD la Bucureşti


Adolescent muşcat de şarpe pe malul lacului Vidraru, adus cu un elicopter SMURD la Bucureşti

Un băiat în vârstă de 17 ani a fost muşcat de un şarpe, duminică, în zona DN 7C – Transfăgărăşan, ulterior fiind transportat cu un elicopter SMURD la Bucureşti, relatează Agerpres.

Potrivit reprezentanţilor Serviciului Judeţean de Ambulanţă Argeş, un echipaj a intervenit în zona Valea cu Peşti de pe malul lacului de acumulare Vidraru, în cazul unui pacient care prezenta o muşcătură de viperă.

Adolescentul, care era în stare stabilă, a fost transportat cu ambulanţa la Curtea de Argeş, de unde a fost preluat de un elicopter şi transportat la Spitalul Clinic de Urgenţă Floreasca din Bucureşti.

Directorul Serviciului Public Judeţean Salvamont Argeş, Ion Sănduloiu, avertiza în urmă cu o zi, într-o postare pe pagina sa de Facebook, asupra numărului mare de vipere din zona Transfăgărăşanului.

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”