Confidenţialitate


Administratorul RomGerMed, Dorian Sam Schwartz, reținut pentru 24 de ore


Administratorul RomGerMed, Dorian Sam Schwartz, a fost reținut, alături de alte două persoane, într-un dosar de evaziune fiscală de peste două milioane de euro.

Ancheta vizează rețeaua sa de clinici private și mai multe firme de construcții.

Schwartz și celelelate două persoane reținute vor fi prezentate, mîine, Tribunalului București, cu propunere de arestare preventivă.

Grupul RomGerMed s-ar fi sustras de la plata impozitelor către stat prin înregistrarea în contabilitate de operaţiuni fictive sau inexacte.


Ultimele stiri
16 femei românce, canonizate de Patriarhia Română. Printre ele – soții de domnitori, mame de sfinți și starețe…

Mai multe blocuri și instituții din Râmnicu Vâlcea nu vor avea apă caldă și căldură pe tot parcursul…

Percheziții DNA la Primăria Sectorului 5, într-un dosar de trafic de influenţă

Încep Jocurile Olimpice de iarnă 2026 la Milano-Cortina, ediția desfășurată pe cea mai mare suprafață din istorie

Nereguli grave privind protecția mediului în județul Arad. Autoritățile au închis trei balastiere și au ridicat 24 de…

Primarul Sectorului 3, sub control judiciar și cauțiune. Robert Negoiță nu își mai poate exercita funcția

Arabia Saudită permite, pentru prima dată după 73 de ani, vânzarea controlată de alcool pentru rezidenții străini |…

Avarie la o conductă subterană de gaz în Craiova. 30 de persoane au fost evacuate | AUDIO

Ministrul Energiei, despre ancheta DNA care îl vizează pe Robert Negoiță: Pentru a construi orice tip de obiectiv…

Fermierii afectați de înghețul din primăvara anului trecut vor primi despăgubiri | AUDIO