Confidenţialitate


71 de tablete au fost furate dintr-o școală din Sectorul 4 al Capitalei. Doi tineri au fost reținuți


Sală de clasă goală.

Doi tineri sunt bănuți că ar fi furat dintr-o școală tablete în valoare de peste 100.000 de lei. Ei au fost reținuți de polițiști și sunt cercetați penal.

Cei doi tineri suspectați de furtul tabletelor au 18, respectiv 21 de ani. Potrivit polițiștilor, ei ar fi furat dintr-o școală din Sectorul 4 al Capitalei 71 de tablete. Polițiștii au reușit să recupereze doar 12. Prejudiciul se ridică la peste 100 de mii de lei.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Tânărul de 18 ani ar fi fost cel care a sustras tabletele și ar fi fost ajutat de complicele în vârstă de 21 de ani. Cei doi sunt acum cercetați penal pentru furt calificat și complicitate la furt. Tinerii au fost duși la audieri și reținuți pentru 24 de ore. Urmează să fie prezentați magistraților cu propunere de arestare preventivă.

Sursă foto: Shutterstock


Ultimele stiri
Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări,calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul

Belgia: Grevă generală împotriva reformelor guvernamentale. Zeci de mii de oameni au protestat la Bruxelles