Confidenţialitate


25 de persoane evacuate la Galați, dintr-un bloc în care se simte miros de gaz


25 de persoane evacuate la Galați, dintr-un bloc în care se simte miros de gaz

Angajații ISU Galați au evacuat 25 de persoane dintr-un loc din oraș, după ce pe scara imobilului se simțea miros puternic de gaz, informeaza Mediafax.

Potrivit ISU Galați, pompierii au fost solicitați să intervină pe Drumul Viilor, la blocul T10, unde se simțea un miros persistent de gaz pe scara imobilului de patru etaje.

Pompierii au evacuat 25 persoane din bloc, iar angajații companiei de distribuție a gazului au sistat furnizarea gazului.

Sursa mirosului nu a fost încă stabilită și a fost solicitat un echipaj cu autospeciala de cercetare chimică și bacteriologică de la ISU Brăila.


Ultimele stiri
Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări, calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul