Confidenţialitate


22 octombrie 2020: Tilturile dimineții, la Europa FM


22 octombrie 2020: Tilturile dimineții, la Europa FM

 

  • Asimptomaticii și bolnavii de COVID 19 cu simptome ușoare vor fi tratați acasă, sub monitorizarea doctorilor de familie. Cei care nu respectă izolarea la domiciliu riscă să fie amendați.
  • Între timp, masca devine obligatorie și în aer liber în mai multe localități. Măsura se aplică în Cluj și Brașov. Succeava este în pragul scenariului roșu.
  • În plan politic, continuă controversele și atacurile după votarea lui Florin Iordache în funcția de președinte al Consiliului Legislativ. USR și PNL vor contesta votul la Curtea Constituțională. PSD reacționează.
  • În Cehia, Guvernul de la Praga nu exclude carantina, dacă numărul de infectări va continua să crească. Ultima raportare indică 12.000 de cazuri noi într-o zi.

Ultimele stiri
O tânără de 23 de ani a murit într-un incendiu provocat intenționat în județul Mureș: familia acuză că…

Chelsea – Fluminense 22:00 | Prima semifinală din Cupa Mondială a Cluburilor are loc în această seară pe…

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a criticat noul sistem de taxare a jocurilor de noroc: “Această treabă cu jocurile…

Doliu în Texas: inundaţiile devastatoare care au lovit în sudul Statelor Unite au făcut peste 100 de morţi

Starea de alertă a fost prelungită la Praid pentru încă 30 de zile, iar lucrările de deviere a…

Cod roșu de caniculă în București | Probabilitate ridicată de averse în timpul nopţii

Peste 9.500 de candidaţi susţin proba scrisă a examenului de definitivat

Şedinţă de politică monetară la Banca Naţională a României

Protest al angajaților din Casele de Pensii din țară | În stradă sunt și salariații din Ministerul Investiţiilor…

Vijelii în vestul țării: În Arad o vilă a luat foc de la un trăsnet



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.