Confidenţialitate


2 medalii pentru români la Campionatul Mondial de Natație de la Fukuoka | AUDIO


2 medalii pentru români la Campionatul Mondial de Natație de la Fukuoka | AUDIO

Constantin Popovici a cucerit medalia de aur la sărituri în apă de la mare înălțime, în timp ce vicecampion la aceeași probă este Cătălin Preda. Românii au scris istorie și anul trecut la Campionatul European de la Roma unde s-au clasat pe aceleași poziții.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

În această dimineață, Constantin Popovici și Cătălin Preda au sărit de la 27 de metri înălțime la Campionatul Mondial de Natație din Japonia.

Constantin Popovici a devenit primul campion mondial român la sărituri în apă de la mare înălțime, după ce anul trecut s-a clasat pe primul loc la Campionatul European de la Roma.

Medalia de argint i-a revenit tot unui român – lui Cătălin Preda. Pe locul al treilea s-a clasat francezul Gary Hunt – dublu campion mondial.

23 de sportivi au evoluat în proba de sărituri în apă de la mare înălțime la campionatul mondial de natație de la Fukuoka.

Sursa foto: Facebook / FRNPM

Citește și: David Popovici s-a calificat în finala de 200 de metri liber, la Mondialele de Natație din Japonia, cu cel mai bun timp | AUDIO


Ultimele stiri
Cazul azilelor din Bihor: Judecătorul Curții de Apel spune că probele DIICOT nu susțin acuzațiile aduse familiei Pașca

Kelemen Hunor, despre o eventuală susținere a lui Grindeanu la funcția de premier: „În politică, vrei, nu vrei,…

Aplicația e-Terra a fost repornită. Cine are acces și ce se întâmplă cu cele aproape 94.000 de cereri…

Anchetă în Popești-Leordeni într-un caz în care peste zece copii au fost înghesuiți într-o mașină și în portbagaj.…

România, Ungaria și Slovenia vor beneficia de sprijin european pentru acoperirea consumului de energie la orele de vârf…

Zona Brațului Bala, supravegheată de patrule ale Poliției și Gărzii de Coastă după o presupusă tentativă de furt…

Piața auto din România scade cu 28,2% în iulie. Mașinile electrificate își măresc cota | AUDIO

Libanul abolește pedeapsa cu moartea, devenind prima ţară din Orientul Mijlociu care aprobă o astfel de măsură

Ucraina vrea să transporte cereale prin Moldova până la Portul Constanța, pe calea ferată. Kievul ar fi cerut…

Cum se raportează românii la economia de curent în criza energetică: Unii susțin că „trebuie să ajutăm și…



Europa FM
Ascultă Europa FM în aplicație
Radio live, podcasturi, știri și alerte importante.
Instalează