Confidenţialitate


13,7 noi kilometri de autostradă


13,7 noi kilometri de autostradă

În timp ce premierul Viorica Dăncilă cere 100 de kilometri de autostradă până la finalul anului, de miercuri au fost dați în folosință 13,7 noi kilometri de autostradă.

Reprezentanţii CNAIR au recepţionat miercuri lucrările de la lotul de autostradă Ogra – Iernut, în lungime de 3,6 km. După ce cu o zi înainte au fost recepţionate şi lucrările sectorului de autostradă Ungheni – Ogra, în lungime de 10,105 km, de miercuri, de la ora 15:00, aceste loturi au fost deschise circulaţiei rutiere.

Aşadar, de miercuri, România are încă 13,7 km din Autostrada Transilvania deschişi traficului rutier. Valoarea contractului Ungheni – Ogra a fost de 251.349.460,28 lei fără TVA.


Ultimele stiri
Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări, calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO

DEȘTEPTAREA: WhatsApp introduce abonamentul „WhatsApp Plus” pe iPhone. Ce funcții noi și ce preț are serviciul