Confidenţialitate


12 persoane rănite, după ce un tractor a intrat într-un microbuz


12 persoane rănite, după ce un tractor a intrat într-un microbuz

Accident grav în județul Buzău. 12 persoane au fost rănite după ce un tractor a intrat într-un microbuz pe DN2 C, pe raza localității Pogoanele. Printre victime se numără două copii și o gravidă.

Autoritățile au activat planul roșu de intervenție. Traficul în zonă a fost blocat până la preluarea tuturor răniților.

Accidentul s-a produs când un tractor a încercat să traverseze Drumului Naţional 2C fără să se asigure și a intrat violent într-un microbuz transport persoane.

În urma impactului puternic, ambele autovehicule s-au răsturnat. În accident a fost implicat și un al treilea autoturism care circula regulamentar.

La faţa locului au fost trimise  șase ambulanțe pentru preluarea victimelor. Un elicopter SMURD a transportat gravida la Spitalul Universitar din București

Șoferul tractorului a fugit de la locul accidentului. Acesta a fost prins de polițiști la trei ore de la producerea accidentului. Din primele analize, bărbatul consumase alcool înainte să se urce la volanul tractorului. Cercetările continuă

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”