Wolfsburg – Real Madrid 2-0; PSG – Man City 2-2

Wolfsburg a învins-o pe Real Madrid cu 2-0 în prima manșa a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.
Ricardo Rodriguez a transformat un penalty în minutul 18 iar 7 minute mai târziu Arnold le-a mai dat o lovitură spaniolilor. Real a avut posesia, 62%, dar și-a creat puține ocazii importante și a trimis doar 3 șuturi pe spațiul porții adverse. Wolfsburg, a 8-a clasată din Bundesliga, a purtat contra atacuri tăioase în repriza secundă însă nu a mai reușit să înscrie.
Între timp, Paris Saint Germain și Manchester City au remizat 2-2. Ibrahimovici a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 14 iar de Bruyne a deschis scorul pentru City, în minutul 38. Ibrahimovici a egalat imediat, după ce i-a furat mingea unui adversar care încerca să degajeze. Rabiot a dus-o pe PSG în avantaj în repriza secundă după care tot Ibrahimovici a nimerit transversala pentru ca apoi  Fernandinho să egaleze.
Meciurile retur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor se vor juca săptămâna viitoare.