Viitorul lui Hagi va continua in Liga Intai

Dupa victoria controversata cu Steaua, echipa lui Gica Hagi s-a impus cu 3 la 2 in fata alb-rosiilor. Formatia de pe Litoral a revenit dupa ce a fost condusa cu 2-1 pe debutul reprizei secunde si a obtinut salvarea de la retrogradare prin golul marcat de Balasa in minutul 89.

In urma succesului obtinut in Stefan cel Mare, Viitorul s-a distantat la sase puncte de prima echipa aflata sub linie, Concordia Chiajna.

Dinamo a fost depasita in clasament de FC Vaslui, care a urcat pe locul cinci dupa ce a cistigat 1-0 acasa cu Otelul Galati.

Echipa pregatita de Gabi Balint s-a impus prin golul marcat in minutul 43 de fostul jucator al galatenilor, Liviu Antal.

Un alt meci disputat astazi in penultima etapa, Gaz Metan Medias – Rapid, s-a incheiat cu o remiza 1 la 1.