Victorii importante pentru Barcelona si Real Madrid in Primera Division

FC Barcelona a câștigat cu 2-1 în depalsare la Atletico Madrid și rămâne în cursa pentru titlu.
Dominați în startul partidei, catalanii au echilibrat și la pauză a fost 0-0. Rafinha a deschis scorul pentru oaspeți după o fază încâlcită în careu în minutul 64 dar Godin a egalat repede. Messi a semnat victoria Barcelonei în minutul 86.
Și liderul Real Madrid a avut meci greu în deplasare dar s-a impus cu 3-2 la Villarreal după ce a fost condusă cu 2-0. Toate golurile s-au marcat în repriza secundă. Trigueros și Bakambu au înscris pentru ”submarinul galben” iar apoi Real a revenit spectaculos și a răsturnat rezultatul în ultimele 30 de minute prin golurile marcate de Bale, Ronaldo dintr-un penalty contestat de gazde și Morata.
Real Madrid rămâne cu un punct peste Barcelona și mai are de jucat o restanță.