Victorie pentru Dinamo și egal pentru FCSB în Liga 1

Dinamo a învins-o cu 1-0 în deplasare pe campioana FC Viitorul, în etapa a 3-a, iar FCSB a remizat 1-1 acasă cu CSU Craiova și a urcat pe locul al 3-lea în Liga 1.

La Ovidiu, golul victoriei dnamoviste a fost marcat de Costache în minutul 82, care a plecat din jumătatea proprie după o pasă a lui Bumba și l-a învins pe portarul echipei lui Gică Hagi cu un șut la colțul scurt de lângă careul mic.

FCSB a terminat la egalitate pe Arenă Națională, 1-1 cu CS Universitatea Craiova, urcând astfel pe ultima treaptă a podiumului campionatuui. Oltenii au deschis scorul prin Băluță în minutul 28, iar echipa antrenată de Nicolae Dică a reușit egalarea cu golul lui Gnohere din minutul 62.

În ultmul meci al rundei, Astra Giurgiu o primește luni seară de la ora 21:00 pe ACS Poli Timișoara.

Pe primul loc este FC Botoșani, urmată de CFR Cluj și FCSB, toate cu câte 7 puncte.