Un brazilian amarcat trei goluri din lovituri libere in campionatul Japoniei

Brazolianul Cristiano da Silva de la Kashiwa Reysol a marcat toate ele 3 goluri ale echipei sale in sferturile de finală ale Cupei Împăratului, doar din lovituri libere, în prima repriză (min. 11), în a doua (min. 52) și în prelungiri (min. 116).

Scorul a fost 2-2 după 90 de minute și 3-3 la finalul celor doua reprize de prelungiri, iar calificarea s-a hotarat la loviturile de la 11 metri. Kashiwa Reysol s-a impus la penalty-uri și merge în semifinalele Cupei Împăratului, unde va lupta împotriva lui Urawa Reds. În cealalt meci din aceasta faza se întâlnesc Gamba Osaka și Sanfrecce Hiroshima.

Cristiano da Silva are 28 de ani si este golgheterul lui Kashiqwa Reysol cu 14 goluri în 34 de meciuri.