SUA – Paraguay: 1-0 la Copa America

Naționala de fotbal a Statelor Unite ale Americii a învins cu 1-0 selecționata Paraguayului și s-a calificat în sferturile de finală de pe primul loc al Grupei A din Copa America.

Meciul s-a jucat la Philadelphia, iar golul a fost marcat de Dempsey în minutul 27. „Yankeii” au jucat în 10 din minutul 48, când Yedlin a fost eliminat.

În cealaltă partidă a grupei, la Houston, Costa Rica a învins Columbia cu 3-2, însă columbienii merg mai departe de poziția a 2-a. Pentru Columbia au marcat Fabra și Marlos Moreno, iar costaricanii au punctat prin Venegas, Fabra – autogol și Borges. În poarta columbienilor a stat fostul goalkeeper al SteleiRobinson Zapata, iar vedeta lui Real MadridJames Rodriguez a intrat după pauză.