Confidenţialitate


Ştirile zilei de 11 februarie 2016 în 30 de secunde – VIDEO


Ştirile zilei de 11 februarie 2016 în 30 de secunde – VIDEO

Europa FM prezintă cele mai importante ştiri ale zilei de joi, 11 februarie, într-un rezumat video de 30 de secunde:

DEMIȘI
Premierul Cioloș a demis conducerea Fiscului. Gelu Diaconu și Mihai Vătășoiu sunt urmăriți penal într-un dosar privind fraude cu fonduri europene.

ALERTĂ – Nu se poate vorbi de un focar epidemic în cazul copiilor cu sindrom hemolitic-uremic din Argeș, susține Ministerul Sănătății.

STUDIU – Jumătate din populaţia României este afectată de sărăcie, iar 54% dintre locuitorii de la țară nu au o ocupație.

PENSII SPECIALE – Mai bine de 400 de parlamentari au cerut până acum pensia specială pe care și-au acordat-o prin lege, pe lângă cea de la stat.

PATRULE NATO- Alianța Nord-Atlantică va lansa misiuni de patrulare în Marea Egee, cu scopul de a descuraja traficul de persoane cauzat de criza migranților.


Ultimele stiri
Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare

Brazilia: Preşedintele elimină taxa pe achiziţiile de pe site-uri precum Shein sau Temu, înaintea alegerilor prezidenţiale

Eurovision 2026: zece țări, calificate în finală după prima semifinală. România intră în concurs joi | AUDIO