Steaua – Wisla Cracovia: 3-4 în amicalul din Antalya

Steaua a pierdut ultimul amical disputat în stagiul de pregătire în Turcia: 3-4 cu polonezii de la Wisla Cracovia, pe care i-au condus cu 3-1 până în minutul 70.

Scorul a fost deschis de Tamaș, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului, adversarii au egalat, iar Denis Alibec a readus apoi avantajul. Tot Alibec a majorat diferența după pauză, cu o “scăriță” peste portarul polonezilor, iar Wisla a întors rezultatul, marcând ultimele două goluri în minutul 89 și în prelungiri.

Amintim, Steaua ar mai fi trebuit să joace joi un amical cu Hajduk Split, pe care l-a anulat însă. Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a câștigat un singur meci în Antalya: 1-0 contra lui Vardar Skopje, fiind învinsă în alte trei partide de pregătire, cu Qarabag, Terek Grozny și Slovan Bratislava.