Steaua – ‘U’ Cluj 4-1

Papp a deschis scorul inca din minutul 12 cu o foarfeca pe spate iar Szukala a facut 2-0 pana la pauza. Bucsa a redus din handicap in repriza secunda insa Adi Popa si Keseru au consolidat apoi victoria Stelei.

Astra Giurgiu a ramas la 8 puncte in urma liderului dupa ce a remizat 1-1 in deplasare la Gaz Metan Medias. Enache a egalat din penalty, in minutul 71 dupa ce Petre transformase si el o lovitura de pedeapsa pentru gazde, 10 minute mai devreme. La debutul pe banca Astrei, Oleg Protasov s-a plans ca nu a avut atacant – Budescu, Fatai si Bukari fiind indisponibili. Echipa din Giurgiu a castigat un singur meci din ultimele 8 jucate.

In fine, tot ieri, CSU Craiova a remizat 1-1 cu Concordia Chiajna iar diseara se joaca ultimul meci al etapei, petrolul Ploiesti – ceahlaul Piatra Neamt.