Steaua – Otelul Galati 1-2

Latovlevici a marcat un autogol in minutul 19 iar Hamroun a facut 2-0 inaiunte de pauza. Tucudean a reusit sa inscrie in minutul 77  pentru ca in minutul 93 Rusescu sa rateze o lovitura de la 11 metri. Otelul nu mai castigase un meci din noiembrie anul trecut iar doua goluri in deplasare a marcat ultima oara tot impotriva Stelei, in finalul sezonului trecut.

Ros-albastri mai au acum un singur punct avans fata de ASA Tg Mures iar antrenorul Costel Galca se simte vinovat ca nu reuseste sa-si motiveze jucatorii meci de meci dar nu se gandeste la demisie. Presedintele Valeriu Argaseala a declarat ca Galca va conduce echipa pana la finalul sezonului si a atacat dur arbitrajul lui Robert Dumitru pe care il acuza ca nu a dictat doua penaltyuri clare pentru Steaua. Echipa a adunat un singur punct in ultimele 3 etape iar diseara la Europa FM vine antrenorul care a cucerit ultimele doua titluri, Laurentiu Reghecampf, despre care se zvoneste ca va reveni pe banca Stelei din sezonul viitor. El va fi invitatul lui Ovidiu Ioanitoaia in emisiunea Tribuna Zero de la ora 21:00.

Intr-un alt meci jucat ieri in etapa a 27-a a Ligii Intai, CSU Craiova si Dinamo au remizat 0-0. Oltenii au marcat in prima repriza dar golul a fost anulat pe motiv de offside iar Dinamo a jucat in 10 din minutul 76 cand Filip a fost eliminat.