Steaua – CFR Cluj 1-0

Steaua s-a chinuit sa o invinga pe CFR Cluj, 1-0, in etapa a 20-a a Ligii Intai.

In ziua in care antrenorul Costel Galca a implinit 43 de ani, ros-albastri au facut un nou meci slab si s-au impus gratie golului marcat dupa un corner de Tucudean in minutul 78. Doar 2 000 de spectatori s-au aflat in tribune. Gabi Tamas a fost in permiera titular, pe postul de fundas central.

Galca admite ca echipa a jucat sub asteptari , lipsita de agresivitate dar spune ca nu este ingrijorat. Golul lui Tucudean a fost primul inscris de Steaua in primele 3 etape ale returului.

Antrenorul CFR-ului, Eugen Trica este de parere ca echipa lui nu merita sa piarda fiindca a avut cateva ocazii clare de a marca insa Arlauskis a fost omul meciului.

Tot ieri, U Cluj si Concordia Chiajna au remizat 0-0 iar Viitorul si CSU Craiova au incheiat deasemenea la egalitate, 1-1. Mitrita a marcat pentru echipa lui Hagi cel mai rapid gol al sezonului in Liga Intai, in secunda 36 iar Nuno Rocha a egalat la jumatatea primei reprize.

Astazi mai sunt programate meciurile Petrolul Ploiesti – CSMS Iasi si Gaz Metan Medias – Rapid.