Steaua – Astra Giurgiu 3-0

Ros-albastri s-au descurcat foarte bine fara vedetele plecate in aceasta iarna: Sanmartean, Szukala si Keseru. Tanase a deschis scorul inca din minutul 4 iar Tucudean a facut 2-0 la primul meci oficial pentru Steaua dupa o actiune a lui Prepelita. Costel Galca a declarat la final ca si-ar dori ca echipa sa joace mereu ca in prima repriza de aseara.

In debutul partii secunde, Astra a ramas in 10 dupa ce Rus a primit doua cartonase galbene in interval de 3 minute. Steaua a mai marcat o data prin Raul Rusescu in minutul 86.

4000 de spectatori au asistat in Ghencea la debutul echipei sub sigla FCSB, iar pe tabela a scris Fotbal Club Steaua Bucuresti. Suporterii din cele doua galerii, Nord si Sud au lipsit asa cum au anuntat in semn de protest fata de ceea ce se intampla cu vechile insemne ale echipei.