Steaua – ASA Tg Mureş 2-1

Steaua a obținut o nouă victorie pe final de meci. După 1-0 în deplasare la Pandurii Tg Jiu în minutul 88, roș-albaștrii s-au impus aseară în minutul 85 al întâlnirii cu ultima clasată din play-off. Eroul Stelei din ultima perioadă, Nicușor Stanciu a avut o incursiune finalizată cu autogolul lui Ivan Gonzalez. Adi Popa a marcat primul gol înainte de pauză iar oaspeții au egalat dintr-un penalty transformat de Brandan. Steaua a revenit pe Arena Națională unde au fost aproape 14 000 de spectatori.
Echipa lui Laurențiu Reghecampf este pe primul loc, la egalitate de puncte cu Astra Giurgiu, care va juca însă abia mâine în etapa a 5-a, cu Pandurii Tg Jiu. Celălalt meci al rundei se va disputa diseară, de la ora 20:30 între FC Viitorul și Dinamo. De menționat că echipa lui Hagi i-a reziliat contractul veteranului Bănel Nicolită, pe motiv că în aceste ultime etape vor fi folosiți mai mulți jucători tineri.