Steaua a terminat cu o victorie cantonamentul din Austria

Steaua a jucat ultimul amical in Austria si a invins cu 2-1 o formatie germana de liga a 2-a: VfR Aalen.

‘Ros-albastrii’ au marcat prin Gardos cu capul in minutul 5 si Adi Rocha dupa pauza dintr-o pasa a lui Tibi Balan. Au primit gol in prima parte din penalty, dupa ce Dumitras a faultat in careu. Stelistii revin miercuri in tara. Otelul Galati a trecut cu 1-0 de PAOK Salonic, in stagiul din Olanda, iar golul a fost marcat de Marius Pena in prima repriza. Pentru greci a jucat in partea a 2-a si Costin Lazar.

Concordia Chiajna are mai mult noroc decat Rapidul de vreme frumoasa in Scotia si a reusit sa joace cu campioana Celtic Glasgow. Ilfovenii s-au vazut invinsi cu 3-2, golurile lor fiind marcate de Purece si Welington. Elevii lui Ilie Stan vor mai juca si miercuri cu Dundee United, care a terminat a 4-a in sezonul trecut. In Turcia, Viitorul Constanta a pierdut cu 0-3 in fata iranienilor de la Zob Ahan, finalistii Ligii Campionilor Asiei de acum 2 ani. Nou promovata patronata de Gica Hagi o va intalni miercuri pe Sivasspor, ocupanta locului al 7-lea in campionatul turc.