Steaua a ratat o șansă importantă de a reveni pe primul loc în Liga Întâi

A remizat 2-2 cu Concordia Chiajna după ce liderul ASA Tg Mureș a pierdut , 0-1, în deplasare la Gaz Metan Mediaș.

Pe Arena Națională într-o atmosferă dezolantă, cu doar 4500 de spectatori în tribune, Stanciu a deschis scorul dintr-un penalty controversat, în minutul 29. Brazilianul Boldrin a fost eroul Concordiei în prima parte a reprizei secunde – el a egalat din penalty iar apoi a transformat o lovitură liberă de la marginea careului. Iancu a egalat cu un gol frumos, 10 minute mai târziu, iar Steaua a forțat apoi, fără succes, victoria.

Roș-albaștri s-au apropiat acum la un punct de AȘA Tg Mureș învinsă în ultimul moment de Gaz Metan Medias. Liviu Băjenaru a marcat în minutul 90 iar echipa lui a ieșit din zonă retrogradării, fiind prima deasupra liniei, cu două puncte peste FC Brașov.