Steaua a invins FC Vaslui cu 1-0 in etapa a 23-a

Steaua a mai obtinut o victorie pretioasa in drumul catre titlu: 1-0 cu FC Vaslui pe ‘Arena Nationala’, in etapa a 23-a.

Golul a fost marcat la finalul primei reprize de Chipciu dintr-o pasa data Iancu. Vasluienii au incheiat in 10, Milanov incasand al 2-lea galben in minutul 83. Partida a fost arbitrata de o brigada din Slovacia dupa cum au cerut ambele echipe, iar tehnicianul invinsilor – Viorel Hizo a stat in tribune, fiind suspendat.

Tot duminica, Viitorul a remizat la Constanta, 2-2 cu Ceahlaul. Gruparea moldoveana a marcat prima prin Ichim, Dica a egalat din penalty, apoi tot veteranul constantenilor a transformat perfect o lovitura libera si s-a facut 2-1 iar scorul final l-a stabilit nemteanul Constantinescu cu un sut de efect de la peste 20 de metri.

Etapa a 23-a se incheie luni cu doua meciuri: FC Brasov – ‘U’ Cluj la ora 19:00 si ‘duelul feroviar’ CFR Cluj – Rapid de la 21:30.