Confidenţialitate


Spania: Număr record de cazuri noi COVID-19. Autoritățile au introdus noi măsuri de restricție


Spania: Număr record de cazuri noi COVID-19. Autoritățile au introdus noi măsuri de restricție

Număr record de cazuri noi de COVID-19  în 24 de ore raportează Spania: aproape 39.000 de îmbolnăviri, arată datele prezentate de Ministerul Sănătăţii de la Madrid.

“Presiunea asupra spitalelor continuă să crească”, a declarat ministrul spaniol al Sănătăţii.

Oficialul atrage atenția că 27% din paturile de la terapie intensivă sunt ocupate de bolnavi infectați cu virusul SARS-CoV-2.

Numeroase regiuni din Spania au introdus noi măsuri restrictive pentru a încerca să ţină sub control pandemia.

Printre altele, barurile și restaurantele se închid mai devreme, iar multe orașe sunt izolate pentru a-i împiedica pe locuitori să intre sau să iasă fără vreun motiv bine întemeiat.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”