Confidenţialitate


Simona Halep este în optimile turneului de la Madrid


Simona Halep este în optimile turneului de la Madrid

Lidera mondială a tenisului feminin, Simona Halep a învins-o ușor, cu 6-0, 6-3 pe a 16-a jucătoare a lumii, belgianca Elise Mertens.

Meciul a durat doar o oră și 10 minute, Halep urmând să o întâlnească acum pe Kristina Pliskova din Cehia, care s-a impus în fața ibericei Sara Sorribes Tormo.

După ora 17:00, Sorana Cîrstea joacă și ea tot în manșa a doua, contra rusoaicei Daria Kasatkina, numărul 15 WTA.

La masculin, de la ora 19:00, Florin Mergea și canadianul de 45 de ani Daniel Nestor vor lupta în 16-imi cu italianul Fabio Fognini și argentinianul Diego Sebastian Schwartzman.

Turneul Premier Mandatory de la Madrid, patronat de Ion Țiriac, are în acest an premii de 6 milioane 700.000 de dolari.


Ultimele stiri
România în Direct. Summitul B9: Mai putem plăti Ucraina pentru pacea din Europa?

Salariul mediu, aproape de 6000 de lei. Domeniile în care se câștigă cel mai mult | AUDIO

Nivelul inflaţiei nu este determinat de Guvern, transmite Kelemen Hunor: „este o chestiune regională”

Germania vrea ca TikTok să treacă sub control european în interiorul UE | AUDIO

Summitul B9: 16 delegaţii străine la nivel de şef de stat şi de guvern, la Palatul Cotroceni. Nicușor…

Irak şi Pakistan au încheiat acorduri energetice cu Iranul pentru transportul de petrol şi gaze prin strâmtoarea Ormuz…

România va accesa peste jumătate de miliard de euro prin noile granturi SEE şi norvegiene. Dragoş Pîslaru: cea…

Economia României a scăzut cu 0,2% în primul trimestru. Inflația în aprilie, peste 10%. Datele INS | AUDIO

Sibiu: Au fost reluate căutările copilului de cinci ani dispărut din Sebeșu de Jos | GALERIE FOTO

Acordul UE–Mercosur: prima ţară exclusă de UE din lista partenerilor comerciali din cauza nerespectării standardelor sanitare