SEMIFINALA CM2014: La pauză, Germania conduce Brazilia cu 5-0

Partida Brazilia – Germania, din semifinalele Cupei Mondiale, se dispută pe Belo Horizonte.

Suporterii brazilieni din tribune sunt surprinși de camerele de luat vederi cu lacrimi în ochi, după ce germanii au reușit să marcheze de 5 ori în prima repriză, din care 3 goluri au fost marcate în mai puțin de trei minute.

La doar 10 minute după start, Thomas Muller marchează după un corner. Nemarcat, jucătorul lui Bayern Munchen trimite din voleu, fără şanse pentru Julio Cesar. În minutul 23 Klose finalizează după o fază splendidă a Germaniei, aducând scorul la 0-2 pentru Germania. La doar un minut după, Tony Kross marchează după o centrare de pe stânga. Minutul 26 schimbă iar scorul. Brazilia e condusă cu 4 goluri în doar 26 minute. În minutul 29 Khedira a marcat un alt gol, după un şut din interiorul careului. Scorul devine astfel 0-5.

ECHIPELE DE START:

Brazilia: Julio Cesar – Maicon, David Luiz, Dante, Marcelo – Luiz Gustavo, Fernandinho – Bernard, Oscar, Hulk – Fred

Germania: Neuer – Lahm, Hummels, Boateng, Howedes – Schweinsteiger, Khedira, Kroos – Muller, Klose, Ozil