Ronaldo, la 100 de goluri marcate în tricoul echipei Juventus Torino

Cristiano Ronaldo a marcat cel de-al 100-lea său gol în toate competiţiile pentru echipa Juventus Torino.

Atacantul portughez a contribuit la victoria cu 3-1 pe terenul Sassuolo, miercuri seara, într-o partidă din cadrul etapei a 36-a a campionatului de fotbal al Italiei.

La rândul său, portarul Gianluigi Buffon, care şi-a anunţat plecarea de la Juventus la finalul sezonului, a apărat o lovitură de la 11 metri în minutul 16 al partidei.

Fundaşul Vlad Chiricheş a început meciul pe banca de rezerve a lui Sassuolo, fiind introdus în teren în minutul 56, în timp ce Radu Drăguşin nu a făcut parte din lotul lui Juventus pentru acest joc.

Portarul Ionuţ Radu a disputat miercuri primul său meci ca titular la Inter Milano, care s-a impus pe teren propriu, cu 3-1, în faţa formaţiei AS Roma, prin golurile lui Marcelo Brozovic (11), Matias Vecino (20) şi Romelu Lukaku (90). Pentru oaspeţi a punctat Henrih Mhitarian (31).