Confidenţialitate


România trimite 13 cadre medicale în Tunisia drept ajutor în combaterea pandemiei de Covid 19


România trimite 13 cadre medicale în Tunisia drept ajutor în combaterea pandemiei de Covid 19

O echipă formată din 5 medici și 8 asistenți vor sprijini personalul sanitar tunisian pentru 3 saptămâni, în lupta cu creșterea numărului de noi cazuri pozitive SARS-CoV-2.

Totodată, România va trimite peste 188.000 de doze de vaccin Astra Zeneca, 220 de mii de măști de protectie și 50 de mii de teste antigen.

Tunisia este cea mai afectată țară din nordul africii de pandemia de Covid 19.

Doar puțin peste o mie de doze de vaccin se administrează pe zi în această țară, dar oficialii tunisieni speră să-și vaccineze jumătate din populație până la jumătatea lunii octombrie.


Ultimele stiri
SUA bombardează trei situri nucleare din Iran| Oficialii de la Teheran avertizează că vor fi consecințe

USR a anunțat numele celor 4 miniștri pe care îi va avea în noul guvern| Dominic Fritz: ”În…

Vot favorabil în PSD pentru intrarea la guvernare| Duminică, PSD va stabili numele celor 6 miniștri pe care…

S-au pus în vânzare biletele pentru Supercupa României dintre FCSB și CFR Cluj

Cazinoul din Constanța, recent modernizat, găzduiește de azi cununii civile, pentru o taxă care depășește 1.000 de euro

C.T. Popescu: “Bolojan trebuia numit mai devreme”/ I.Ene-Dogioiu: “Majorarea TVA va fi etapizată” | AUDIO

Ilie Bolojan: Principalele momente ale carierei politice și administrative

All on 4 implant – Ce simți când îți recapeți dinții și încrederea într-o singură zi (P)

Ilie Bolojan, premier desemnat: Sunt conștient de marea responsabilitate pe care mi-o asum | AUDIO

Nicușor Dan: “Îl desemnez pe Ilie Bolojan drept candidat pentru funcția de premier”



Abonează-te la notificări
Rămâi la curent cu ultimele știri și când nu ai site-ul deschis!
Acceptă notificările din fereastra ce apare, sau din bara de adresă a browserului tău.