Rezultate din penultima etapa a Ligii Intai

FC Brasov s-a impus 4-1 in deplasare la Astra Ploiesti.

Formatia pregatita de Ionut Badea a avut doua lovituri de la unsprezece metri, transformate de Moutinho si Olariu, in timp ce Hadnagy a reusit dubla, cu ambele goluri marcate in ultimul sfert de ora. Astra a punctat prin Fatai, care a si ratat un penalty, cind echipa sa era condusa cu 3-1.

Pandurii Targu Jiu a invins Petrolul Ploiesti cu 1 la 0 pe teren propriu.

Fiul lui Petre Grigoras – antrenorul gorjenilor – a marcat singurul gol al partidei in minutul 44. Pandurii a inscris si in repriza secunda, insa reusita lui Voiculet a fost anulata pe motiv de ofsaid.

FCM Targu Mures a cistigat acasa la capatul unui meci spectaculos, 4 la 3 in fata Ceahlaului Piatra Neamt.

Echipa lui Ioan Ovidiu Sabau a condus 3-0 din minutul 47 iar nemtenii au revenit cu doua goluri marcate in ultima jumatate de ora. Pe final gazdele s-au desprins decisiv iar Ceahlaul a mai reusit doar sa reduca din diferenta. FCM Targu Mures a punctat prin Epaminonda Nicu, Ilyes, Astafei si Apostu in timp ce la oaspeti toate reusitele i-au apartinut lui Golubovici.