Rezultate din Liga Campionilor

Cristiano Ronaldo a deschis scorul pe Anfield Road dupa o combinatie spectaculoasa cu James Rodriguez iar apoi apoi Benzema a reusit o dubla pana la pauza. Probabil cu gandul la confruntarea de sambata cu Barcelona, Real nu a mai fortat in repriza secunda.

In aceeasi grupa, Ludogorets Razgrad cu Moti titular a obtinut prima sa victorie in Liga, 1-0 cu FC Basel. Elvetienii au jucat in 10 din minutul 18 iar Minev a dat lovitura in prelungiri cu un sut de la 20 de metri.

Tot pe final s-a impus si Arsenal in deplasarea de la Anderlecht Bruxelles. Belgienii au marcat primii in minutul 77. Tunarii au rasturnat rezultatul – Gibbs a egalat in 89 iar Podolski a marcat in prelungiri. Intre timp Borussia Dortmund a defilat la Istanbul, 4-0 cu Galatasaray.

Surpriza a venit din Grecia – Olympiakos Pireu a invins-o cu 1-0 pe Juventus Torino. Kasami a inscris in minutul 36 iar apoi portarul Roberto a facut minuni la 3 mari ocazii ale italienilor. Atletico Madrid a umilit-o pe Malmo, 5-0, cu toate golurile marcate in repriza secunda.

In fine, Bayer Leverkussen – Zenit St Petersburg 2-0 si AS Monaco – Benfica Lisabona 0-0 au fost rezultatele grupei C.